İnternetten KDV İade Talebi Sorgulaması - Bültenlerimiz - Tek Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.

İçeriğe git

İnternetten KDV İade Talebi Sorgulaması

Tek Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.
Yayınlayan içinde Vergi ·
Tags: KDViade

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından, KDV iade taleplerinin takibini ve daha süratli sonuçlandırılmasını sağlamak amacıyla “KDV İadesi Takip Sistemi” oluşturulmuştur.
Mükellefler ve mali müşavirlerin kullanımına deneme amaçlı olarak açılan bu sistem sayesinde, KDV iadesi talebi olan mükellefler, iade sürecinin hangi aşamada olduğunu artık
www.ivdb.gov.tr/iadeweb/kdvsorgu.php adresinden sorgulayabileceklerdir.
Yukarıdaki adrese erişildiğinde vergi kimlik numarasının yanı sıra dosya zimmet numarasının da bilinmesi gerekmektedir. Dosya zimmet numarasını bilmeyen mükelleflerin bizzat kendileri, şirketi vergi daireleri nezdinde temsile yetkili kişileri, sözleşmeli mali müşavirleri, yetki belgeleri veya sözleşmelerini ibraz etmek suretiyle bağlı bulundukları dairelerin KDV servislerinden alabileceklerdir.
Vergi kimlik numarası, dosya zimmet numarası ve güvenlik amaçlı ekranda görülen kodları girmek suretiyle ulaşılan ekranda, sadece dosya zimmet numarası girilen talebin değil tüm dönemlere ilişkin talepler ayrı ayrı görülebilecektir. Tamamlanan talepler açılan ekranın alt tarafında yer alırken devam etmekte olan talepler ekranın üst tarafında yer alacaktır. Her bir talep itibariyle ilk etapta “iade dönemi, talep tarihi, son işlem tarihi, talep türü ile nakden ve mahsuben talep edilen talep tutarı bilgileri” görülmektedir.
Her bir talep satırına tıklandığında ise ilgili talebin hangi süreçlerden geçtiği ve en son hangi süreçte olduğu görülebilmektedir.


Bookmark and Share

Oylayınız: 0.0/5
2019 - Tek Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.
YMM.Net
Maslak Mah. Maslak Meydan Sok. Beybi Giz Plaza No:1 Dai:55 Sarıyer İstanbul
İçeriğe dön