Facebook'ta KDV - Bültenlerimiz - Tek Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.

İçeriğe git

Facebook'ta KDV

Tek Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.
Yayınlayan içinde Vergi ·
Tags: FacebookKDVreklamvergi
Facebook Türkiye’de reklam verenlere vergi uygulamasına başladı. Facebook reklamlarından yüzde 18’lik Katma Değer Vergisi (KDV) uygulanıyor.

1 Nisan 2019 tarihinden itibaren, Facebook Ireland Ltd. Türkiye’de yerleşik olmayan bir kurum olarak KDV’ye tabi olacaktır. İşletmesi Türkiye’de bulunan ve geçerli bir Türkiye KDV Numarası sağlamamış tüm reklam verenlerden, Facebook Ireland Ltd.’dan satın alınan reklam hizmetleri için %18 KDV uygulanacaktır.

Reklamveren olarak, Facebook’ta reklam vermeye devam etmek için hesap ayarlarınıza gidin ve işletme adınızı, adresinizi güncellediğinizden ve Türkiye KDV numaranızı eklediğinizden emin olun. Reklamveren, KDV numarasını vererek Türkiye Katma Değer Vergisi (KDV) Kanunu’nun 9. Maddesi kapsamında KDV beyanında bulunacağını onaylar. Ancak, KDV numaranızı belirtmezseniz, sunulan tüm reklam hizmetlerden %18 oranında KDV alınır. KDV, reklamlarınız için sizden alınan her ücrete dahil edilir. Facebook reklamlarınızın ödemesini manuel bir ödeme yöntemi ile yapıyorsanız, reklam hesabınıza para sağladığınızda KDV uygulanır. Doğru şekilde vergilendirildiğinizden emin olmak için KDV numaranızı ekleyin ve kendiniz KDV beyanında bulunacağınızı onaylayın.

Bookmark and Share

Oylayınız: 0.0/5
2019 Tek Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik Ltd. Şti.
Maslak Mah. Maslak Meydan Sok. Beybi Giz Plaza No:1 Dai:55 Sarıyer İstanbul
Tek Bağımsız Denetim ve YMM Ltd. Şti.
İçeriğe dön